Cunda’da Bir Gün
Cunda’da Bir Gün

Yazın güneş erken saatlerde zeytinlerin arasından göz kırparak kendini göstermeye başlar Cunda’da. Kahvaltı öncesi henüz kimsecikler ortada yokken sakin kıyılarda denize girip güne ferah bir şekilde başlayabilirsiniz. Çataltepe ya da Ortunç merkeze yakın ve dingin kıyılardan. Yüzme sonrası otelimizin keyifli kahvaltısı ile tekrar enerji dolduktan sonra Taş Kahve’de bir fincan dibek kahvesi eşliğinde dinlenebilirsiniz. Öğlen güneşi kendini hissettirmeye yakın Rahmi M. Koç Müzesi-Taksiyarhis Kilisesi ziyaret edebilirsiniz. Ardından otele geçip biraz istirahat edebilir, sakin bir müzik eşliğinde havuzumuzun keyfini çıkarabilir ya da Cunda çevresi plajlarını keşfedebilirsiniz.

Gün batımına yakın eskilerde Agios Yannis Kilisesi şimdilerde restore edilip Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı olarak halka açılan bu noktada bir şeyler içip, buradan tarihi yel değirmenine yürüyerek gün batımını izleyebilirsiniz.

Değirmenden istikametinizi tarihi taş sokaklarına çevirebilirsiniz. Mübadele ruhu, Rumlar’dan günümüze kalanlar ve adanın meşhur kedileri Cunda’nın çehresini belirliyor. Her sokak, her ev uzun uzun bakılası, fotoğraflık.

Oradan sahil boyunca sıralanmış balık restoranlarında ya da Pazar Meydanı’ndaki bar ya da yeni nesil a la carte restoranlarda akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Keyfiniz bol olsun!